تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

حاشیه های تصویب طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به نقل از خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 28 مهرماه) مجلس شورای اسلامی، درخواست یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی ساختمان از سوی مهندس سید مهدی هاشمی رئیس کمیسیون عمران مجلس و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون نظام مهندسی ساختمان در سال 74 مصوب شده و بیش از 18 سال از تصویب آن گذشته است.

مهندس هاشمی افزود: با توجه به سیاست های ابلاغی اخیر رهبر معظم انقلاب در رابطه با بهبود کیفیت ساخت و سازها و با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 و لزوم بازنگری در این قانون پس از 18 سال طرح مذکور در راستای به روز شدن نیاز به بازنگری دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: با توجه به تغییر ساختارهایی که در سطح دولت مانند تغییر ساختار وزارت مسکن و شهرسازی سابق به وزارت راه و شهرسازی و برخی سیاست ها مقررات ابلاغی در ارتباط با صدور پروانه ها و همچنین آغاز دوره مدیریتی جدید نظام مهندسی از دو ماه آینده اصلاح و بازنگری قبل از شروع دوره جدید ضرورت دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تصریح کرد: هیچ حسابرسی در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وجود نداشته که این بازنگری ضرورت دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تطبیق طرح مذکور با سند چشم انداز کشور گفت: امیدواریم یک فوریت این طرح به تصویب برسد تا اصلاحات لازم طی دو ماه آینده صورت گیرد.

در ادامه بررسی درخواست یک فوریت این طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی ساختمان ایرج عبدی ضمن مخالفت با یک فوریت آن گفت: با توجه به آغاز دوره مدیریتی جدید نظام مهندسی درخواست دارم این طرح به شیوه عادی مطرح و با نظر کارشناسی نظام مهندسی جدید بررسی شود.

همچنین علیرضا خسروی نماینده مردم سمنان ضمن موافقت با درخواست یک فوریت خواستار تصویب و درخواست یک فوریت طرح مذکور شد و گفت: قانون فعلی نظام مهندسی ساختمان مربوط به 18 سال گذشته است و نیاز به اصلاح دارد.

در پایان یک فوریت طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی ساختمان کشور به رأی گذاشته شد که نمایندگان با 129 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در صحن علنی با یک فوریت آن موافقت کردند./


بازدید : 2302 30 مهر 1392 ساعت 12:41 ق.ظ