الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود


 


انحلال دبیرخانه کتاب استاندارد
با توجه به برخی بی انظباطی ها توسط دبیرخانه دائمی کتاب استاندارد لذا مجری طرح کتاب مصالح ساختمانی استاندارد نسبت به انحلال این دبیرخانه اقدام کرد و هر گونه همکاری با این دبیرخانه و یا با نامهای جعلی دبیرخانه بانک اطلاعات جامع تولیدکنندگان مصالح و لوازم ساختمانی استاندارد ایران و یا دبیرخانه استاندارد ملی مصالح و لوازم ساختمانی ایران غیر قانونی است
دبيرخانه استانداردملي مصالح و لوازم ساختماني ايران
نرم افزار بانک اطلاعات جامع تولیدکنندگان مصالح، و لوازم ساختمان ایران
تولیدکنندگان مصالح و لوازم ساختمانی استاندارد ایران

بانک اطلاعات مصالح ساختمانی استاندارد ایران/ ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسی/ خدمات مهندسی شهرداری

اسامی ۲۵ عضو اصلی دوره ششم شورای مرکزی اعلام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ، مراسم تودیع و تقدیر از اعضای دوره پنجم، معارفه و اعطای احکام اعضای دوره ششم شورای مرکزی با حضور وزیر راه وشهر سازی برگزار شد.

در این جلسه اعضای شورای مرکزی در 3 گروه عمران در رشته های عمران، نقشه برداری و ترافیک / گروه تاسیسات در رشته های تاسیسات برق و تاسیسات مکانیک / گروه معماری و شهرسازی در رشته های معماری و شهرسازی به مدت 3 سال شامل 25 نفر اعضای اصلی و 7 نفر اعضای علی البدل انتخاب شدند.

در این جلسه آقایان: اسماعیلی، بیات ماکو، زنگنه، عبدی پور، الماسی، عامری، یونسیان، صالحی، بدیعی، اژدری مقدم، رمضانی، بهادری، آیت اللهی، هاشمی، مشیری، حق بین، یزدانی، قناعت، فرج زاده ها، ترکان، باقرزاده، سنائی دشتی، ولدان،شیرزادی و خانم مهروش کاظمی به عنوان اعضای اصلی دوره ی ششم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان معرفی و احکام خود را دریافت کردند.

همچنین بر اساس حکم دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی آقایان: علی نیا، چاووشی، شهامت، پزشکی، خان احمدلو، شیرمحمدی و الله دادی  به عنوان هفت عضو علی البدل دوره ششم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان انتخاب شدند.

گفتنی است بر اساس آیئن نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شرح وظایف و اختیارات شورای مرکزی به شرح ذیل می باشد:

ماده 108ـ شوراي مركزي متشكل از (25) عضو اصلي و (7) عضو علي البدل با تركيب رشته هاي اصلي طبق جدول زير مي باشد كه از بين دو برابر افراد معرفي شده به وسيله هيأت عمومي در هر رشته با قيد اصلي و علي البدل توسط وزير مسكن و شهرسازي انتخاب مي شوند. اعضاي شوراي مركزي بايد علاوه بر داشتن عضويت در هيأت مديره، خوشنام و داراي سابقه انجام كارهاي طراحي، اجرايي، علمي، تحقيقي يا آموزشي برجسته و ارزنده و فاقد محكوميت انتظامي از درجه (3) به بالا در (5) سال گذشته باشند.

تبصره ـ اعضاي هيأت مديره كه به عضويت شوراي مركزي انتخاب مي شوند، مي توانند هم چنان در عضويت نظام مهندسي استان خود نيز باقي بمانند.

ماده 109ـ مدت عضويت اعضاي شوراي مركزي سه سال است. تجديد انتخاب اعضاي شوراي مركزي در صورت بقاي شرايط لازم، در دوره هاي بعد بلامانع است.

ماده 110ـ شوراي مركزي داراي هيأت رئيسه اي متشكل از يك رئيس و دو دبير اجرايي و دو منشي مي باشد كه دبيران و منشي ها با اكثريت آراء از بين اعضاي شوراي مركزي انتخاب مي شوند و دوره مسئوليت آنها يك ساله و انتخاب مجدد ايشان بلامانع است. رئيس شوراي مركزي نيز به شرح مندرج در ماده (115) اين آئين نامه منصوب مي شود.

ماده 111ـ جلسات شوراي مركزي در مواقع لزوم به دعوت رئيس شوراي مركزي و در غياب وي به دعوت يكي از دبيران اجرايي در محل شوراي مركزي تشكيل و با حضور دو سوم اعضا رسميت خواهد يافت و تصميمات و مصوبات آن با حداقل (13) رأي موافق معتبر است. اعضاي علي البدل بدون داشتن حق رأي مي توانند در جلسات شوراي مركزي شركت كنند. تصميمات شوراي مركزي پس از ثبت در دفتر مخصوص از طريق دبيرخانه شوراي مركزي به اشخاص و مراجع ذي صلاح ابلاغ مي شود و پيگيري لازم به عمل خواهد آمد.

ماده 112ـ انجام هزينه هاي اداري و استخدامي و جاري شوراي مركزي و دبيرخانه آن و همچنين پرداخت هزينه سفر اعضاي شوراي مركزي كه از استان ها در جلسات شوراي مركزي شركت مي كنند به موجب نظامنامه مالي و اداري سازمان است كه به پيشنهاد شوراي مركزي به تصويب هيأت عمومي مي رسد.

ماده 113ـ هزينه هاي سازمان و اركان آن از محل حق عضويت اعضا، صندوق مشترك نظام مهندسي استانها، كمك هاي اعطايي دولت، نهادها، اشخاص حقيقي و حقوقي، دريافت بهاي ارائه خدمات پژوهشي، فني و آموزشي، فروش نشريات و ساير مواد كمك آموزشي و مهندسي تأمين خواهد شد. نحوه و چگونگي و ميزان دريافت از هر يك از منابع مذكور و هم چنين تشكيل صندوق مشترك نظام مهندسي استان ها و تأمين بودجه آن و نحوه هزينه و اداره امور آن به موجب نظامنامه اي كه به پيشنهاد شوراي مركزي به تصويب هيأت عمومي مي رسد خواهد بود. صندوق مشترك مذكور زير نظر رئيس شوراي مركزي اداره مي شود.

ماده 114ـ وظايف و اختيارات شوراي مركزي به شرح زير تعيين مي شود:

الف ـ برنامه ريزي و فراهم آوردن زمينه اجراي اهداف و خط مشي هاي قانون با جلب مشاركت نظام مهندسي استان ها و هماهنگي وزارت مسكن و شهرسازي.

ب ـ بررسي مسائل مشترك نظام مهندسي استان ها و سازمان و تعيين خط مشي هاي كوتاه مدت، ميان مدت و دراز مدت در چارچوب قانون و مقررات و مصوبات هيأت عمومي و ابلاغ آنها.

پ ـ ايجاد زمينه هاي مناسب براي انجام وظايف اركان سازمان از طريق مذاكره و مشاوره با مراجع ملي و محلي در امور برنامه ريزي، مديريت، اجرا و كنترل طرح هاي ساختماني و شهرسازي و با مراجع قضايي در مورد اجراي مواد قانون كه به امور قضايي و انتظامي مربوط مي باشد.

ت ـ حل و فصل اختلافات بين اركان داخلي نظام مهندسي استان ها يا بين نظام مهندسي استان ها با يكديگر يا بين اعضاي نظام مهندسي استان ها با نظام مهندسي استان خود از طريق داوري.

ث ـ همكاري با وزارت مسكن و شهرسازي در امر نظارت بر عملكرد نظام مهندسي استان ها و اصلاح خط مشي نظام مهندسي استان ها از طريق مذاكره و ابلاغ دستورالعمل ها.

ج ـ همكاري با مراكز تحقيقاتي و علمي و آموزشي و ارائه مشورت هاي لازم در زمينة تهيه مواد درسي و محتواي آموزش علوم و فنون مهندسي در سطوح مختلف به وزارتخانه هاي آموزش و پرورش و فرهنگ و آموزش عالي.

چ ـ همكاري با وزارت مسكن و شهرسازي و ساير دستگاه هاي اجرايي در زمينة تدوين مقررات ملي ساختمان و ترويج و كنترل اجراي آن و تهية شناسنامه فني و ملكي ساختمان ها و برگزاري مسابقات حرفه اي و تخصصي.

ح ـ همكاري با وزارت كار و امور اجتماعي در زمينة ارتقاي سطح مهارت كارگران ماهر شاغل در مهندسي ساختمان و تعيين استاندارد مهارت و كنترل آن.

خ ـ تلاش در جهت جلب مشاركت و تشويق به سرمايه گذاري اشخاص و مؤسسات در طرحهاي مسكن و تأسيسات و مستحدثات عمراني عام المنفعه و همكاري با دستگاه هاي اجرايي در ارتقاي كيفيت اين گونه طرح ها.

د ـ جمع آوري كمك هاي داخلي و بين المللي جهت كمك به دستگاه هاي مسئول در امر امداد و نجات در زمان وقوع حوادث غيرمترقبه.

ذـ همكاري در برگزاري آزمون هاي تخصصي مهندسان، كاردانان فني و كارگران ماهر و آموزش هاي تكميلي براي به هنگام نگاه داشتن دانش فني و همچنين شناسايي و تدارك فرصت هاي كارآموزي و معرفي به دانشگاه ها.

ر ـ حمايت اجتماعي از اعضاي نظام مهندسي استان ها و دفاع از حيثيت و حقوق حقة آنها و هم چين دفاع از حقوق متقابل جامعه به عنوان مصرف كنندگان محصولات، توليدات و خدمات مهندسي در مشاغل مهندسي و حرف بخش هاي ساختمان، عمران و شهرسازي.

زـ مشاركت در برگزاري كنفرانس ها و گردهمايي هاي تخصصي و تبادل اطلاعات در داخل كشور و در سطح بين المللي.

ژ ـ ارائه گزارش عملكرد به هيأت عمومي و وزير مسكن و شهرسازي.

س ـ تهيه مباني قيمت گذاري خدمات مهندسي با توجه به پيشنهادات نظام مهندسي استان ها و پيشنهاد آن به وزارت مسكن و شهرسازي جهت تصويب و هم چنين بررسي مستمر پيشنهادات نظام مهندسي استانها در اين زمينه و انعكاس نظارت مناسب به وزارت مذكور.

ش ـ تشكيل كميته نظام پيشنهادات و هيأت مشورتي سازمان.

ص ـ تهيه و پيشنهاد نظام نامه نحوه تشكيل صندوق مشترك نظام مهندسي استانها و چگونگي اداره آن، به هيأت عمومي جهت تصويب.

ط ـ تصويب برنامه و بودجه سالانه سازمان به پيشنهاد رئيس سازمان.

ظ ـ تعيين امضاهاي مجاز براي امضاي اوراق و اسناد مالي و تعهدآور و قراردادها.

ع ـ انتشار نشريه سازمان و ساير نشريات تخصصي.

غ ـ ارائه نظرات مشورتي به دولت و دستگاه هاي اجرايي در زمينة برنامه هاي توسعه و طرحهاي بزرگ ساختماني، عمراني و شهرسازي حسب درخواست دستگاه هاي مربوط.

ف ـ انجام هر نوع وظيفه ديگري كه به موجب قانون و آئيننامه اجرايي و ساير مقررات و يا عرفاً ضروري باشد.

بازدید : 526 6 آذر 1392 ساعت 12:36 ق.ظ
 
شناسنامه فنی برای مصالح ساختمانی اجباری شود مالکان هزینه اجرای شناسنامه فنی ملکی را پرداخت کنند نظام مهندسی منتظر تصمیم رئیس‌جمهور
ارتقای پایه مهندسان در همایش گودبرداری تشکیل کارگروه ها، اولویت اصلی دوره جدید شورای مرکزی یک بانوی مهندس عضو اصلی شورای مرکزی شد
اسامی ۲۵ عضو اصلی دوره ششم شورای مرکزی اعلام شد انتشار کتاب مصالح ساختمانی استاندارد از جمله عملکردهای مثبت شورای مرکزی در دوره پنجم اصلی ترین سرمایه خانواده های ایرانی بدون شناسنامه و مشخصات فنی
حاشیه های تصویب طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی افزایش امنیت حقوق مالکان با اجرای شناسنامه فنی و ملکی ساختمان کنترل و بازرسی ساختمان در انحصار 18 شرکت

ادارات استاندارد استان ها
استاندارد آذربایجان شرقی استاندارد آذربایجان غربی استاندارد اردبیل استاندارد اصفهان استاندارد البرز استاندارد آذربایجان شرقی
استاندارد بوشهر استاندارد تهران استاندارد چهارمحال و بختیاری استاندارد خراسان جنوبی استاندارد خراسان رضوی استاندارد خراسان شمالی
استاندارد خوزستان استاندارد زنجان استاندارد سمنان استاندارد سیستان و بلوچستان استاندارد فارس استاندارد قزوین
استاندارد قم استاندارد کردستان استاندارد کرمان استاندارد کرمانشاه استاندارد کهگیلویه و بویراحمد استاندارد گلستان
استاندارد گیلان استاندارد لرستان استاندارد مازندران استاندارد مرکزی استاندارد هرمزگان استاندارد همدان
استاندارد یزد
 
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها
         
سازمان نظام مهندسی آذربایجان شرقی سازمان نظام مهندسی آذربایجان غربی سازمان نظام مهندسی اردبیل سازمان نظام مهندسی اصفهان سازمان نظام مهندسی البرز
سازمان نظام مهندسی ایلام سازمان نظام مهندسی بوشهر سازمان نظام مهندسی تهران سازمان نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری سازمان نظام مهندسی خراسان جنوبی
سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی سازمان نظام مهندسی خراسان شمالی سازمان نظام مهندسی خوزستان سازمان نظام مهندسی زنجان سازمان نظام مهندسی سمنان
سازمان نظام مهندسی سیستان و بلوچستان سازمان نظام مهندسی فارس سازمان نظام مهندسی قزوین سازمان نظام مهندسی قم استاندارد کردستان
سازمان نظام مهندسی کرمان سازمان نظام مهندسی کرمانشاه استاندارد کهگیلویه و بویراحمد سازمان نظام مهندسی گلستان سازمان نظام مهندسی گیلان
سازمان نظام مهندسی لرستان سازمان نظام مهندسی مازندران سازمان نظام مهندسی مرکزی استاندارد هرمزگان سازمان نظام مهندسی همدان
سازمان نظام مهندسی یزد

 
 
بازار ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی
    آسفالت     تانکر     حدیده     سه پایه     لیفت تراک
    اره     تراکتور     حفار     شمع کوب     مخزن
    انفجار و آتشباری     ترانس جوشکاری     خط کش آسفالت     غلتک     مخلوط کن
    باکت     ترپان     خودرو     فر آهن ساب     موتور پمپ
    بالابر     تریلر     دامپر     فیدر     موتور جوش
    بتن ریزی     تهویه هوا     دریلر     فینیشر     مولد برق
    بلوک زن     تیفور     ریل و ارابه     قرقره     نوار پیچ لوله
    بوژی     جرثقیل     ساب زن     کامیون     نوار نقاله
    بولدوزر     جک     سپر کوب     کمپکتور     ویبراتور
    بیل مکانیکی     جوش استیل     سر مته     گریدر     
    پروف رولینگ     جوش آرگون     سرند     لبه زن     
    پمپ     چراغ     سند بلاست     لوله غلاف کیسینگ     
    پوتر لانسمان     چکش     سنگ شکن     لوله گذار     
 

بازار کار ساختمانی
    بازار کار ابنیه و ساختمان     بازار کار مهندسان حوزه صنعت احداث     
    اسکلت کار     غلتک زن               
    آرماتور بند     قالب بند               
    آزبست کار     کارگری               
    آسفالت کار     کاشی کار               
    آلومینیوم کار     کفپوش نصاب               
    آهنگر     گچ کار               
    بتن کار     مقنی               
    بنا     نجار               
    پارکت کار     نقاش               
    سیمانکار                    
    شیروانی کوب                    
    شیشه بر              
    عایق کار              

دوره های ارتقاء پایه و تمدید پروانه اشتغال به کار مهندسی/ سازمان نظام مهندسی
    ارتقاء پایه نظارت عمران 2 به 1     ارتقاء پایه نظارت عمران 3 به 2     ارتقاء پایه محاسبات عمران 3 به 2          
    اجرا و کنترل اتصالات سازه فولادی     مبانی گودبرداری     بهسازی خاک          
    بتن ویژه     قالب بندی و قالب برداری