تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

استاندارد اجباری وسایل گرمایشی

استاندارد اجباری وسایل گرمایشی

 
   

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: تمام تجهیزات و وسایل گرمایشی تولید شده در کشور دارای پروانه استاندارد هستند و تمام وسایل گاز‌سوزی که در کشور تولید می‌شود مشمول استاندارد اجباری هستند.

غلامحسین شفیعی با اشاره به اینکه فرهنگ توسعه مقوله استاندار‌سازی در جامعه باید نهادینه شود، اظهار کرد: اداره کل استاندارد متولی نصب صحیح وسایل گرمایشی در منازل نیست و این اداره تنها در راستای استاندارد بودن وسایل گرمایشی تولید شده نظارت‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا برای دهه فجر برنامه‌ای در دستور کار خود دارید، اضافه کرد: در زمینه عمرانی طرح یا پروژه‌ای برای افتتاح و بهره‌برداری در دهه فجر امسال در دستور کار این اداره قرار ندارد اما برنامه‌هایی از جمله برگزاری مراسم‌های دهه فجر در دستور کار اداره کل استاندارد استان قرار دارد.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال این مراسم‌ها را هر چه با‌شکوه‌تر برگزار می‌کنیم، تصریح کرد: این برنامه‌ها در راستای تشویق به ترویج و نهادینه شدن فرهنگ توجه به استاندارد‌سازی در زمینه‌های مختلف در دهه فجر امسال در استان برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه در فصل سرما قرار داریم و هر ساله با آغاز زمستان و فصل سرما شاهد وقوع آتش‌سوزی‌ها و گاز‌گرفتگی‌هایی در منازل و اماکن مسکونی هستیم به چه میزان به استاندارد بودن وسایل گرمایشی در استان توجه می‌شود، ادامه داد: تمام وسایل گاز‌سوزی که در سطح کشور تولید می‌شود مشمول استاندارد اجباری هستند.

شفیعی با بیان اینکه تمام تجهیزات و وسایل گرمایشی تولید شده در سطح کشور دارای پروانه استاندارد هستند، تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد نیز تمهیداتی را در راستای استاندارد بودن وسایل گرمایشی در سطح کشور انجام می‌دهد و در حال حاضر قطعه‌ای با عنوان ODS وجود دارد که نصب این دستگاه و قطعه روی تمام بخاری‌های دودکش‌دار و بدون دودکش الزامی است.

وی با تاکید بر اینکه با نصب این دستگاه بر روی بخاری‌ها در صورتی که میزان اکسیژن داخل ساختمان کم‌تر از حد معمول باشد بخاری‌های داخل منازل به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود، افزود: اما بررسی‌های صورت گرفته در این زمینه نشان می‌دهد که بیشترین مشکلات موجود در راستای گاز‌گرفتگی‌های داخل منازل به دلیل عدم نصب صحیح وسایل گاز‌سوز است.

مدیرکل استاندارد استان اصفهان گفت: وسایل گاز‌سوز موجود در منازل استاندارد هستند اما بیشترین مشکلات مشکلات موجود در راستای گاز‌گرفتگی‌ها به این دلیل بوده که دودکش استفاده شده برای بخاری‌ها غیراستاندارد بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد بخاری‌های استفاده شده در منازل استاندارد هستند اما این بخاری‌ها به صورت غیر‌استاندارد استفاده می‌شوند، اظهار کرد: مردم باید در راستای نصب صحیح تجهیزات و وسایل گرمایشی در منازل تلاش کنند.

شفیعی با تاکید بر اینکه از دودکش‌های استاندارد باید برای نصب وسایل گرمایشی در منازل استفاده شود، ادامه داد: در صورتی که مردم به نصب صحیح این وسایل توجه کنند و مسائل ایمنی را در این زمینه رعایت کنند در راستای افزایش و ارتقای سلامت خود توجه می‌کنند.
منبع خبر: شاسا
بازدید : 1946 9 بهمن 1391 ساعت 09:29 ب.ظ