تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

پیام رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان به مناسبت روزمهندسی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتصد و پنجاه و پنج سال از درگذشت دانشمند بزرگ ايراني خواجه نصرالدين طوسي مي‌گذرد اما هنوز هم دستاوردهاي علمي و آراء اين دانشمند ايراني محل رجوع است. خواجه نصرالدين طوسي از بزرگترين فلاسفه و رياضي‌دانان و دانشمندان ايراني است كه پس از بزرگاني مانند "فارابي"، "ابوريحان بيروني"، "ابوعلي سينا" و "رازي " ظهور كرد و بدینسان  روز بزرگداشت او را روز مهندسي نام گذاری کرده‌اند.


همواره سهم عظیمی از سرمایه‌های ملی كشور در قالب احداث واحدهای مسكونی، تجاری، اداری، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و ... صرف پروژه‌های ساختمانی و صنایع وابسته به آن می‌شود كه برای بهره‌برداری مناسب از این حجم زیاد ثروت ملی، رعایت اصول فنی و استانداردهای كیفیت در طراحی و تولید، انتخاب مصالح ساختمانی مرغوب و استفاده از نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده از اولین درجه اهمیت برخوردار است و در این بین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به عنوان بزرگترین و تخصصي ترين مرجع و مورد اعتمادترين نهاد مستقل در نزد افكار عمومي در امور مرتبط با ساخت و ساز است. این سازمان با تکیه بر توان علمی جوانان برومند کشور و تجربیات متخصصان عرصه ساخت و ساز تلاش می نماید سلامت و امنيت جسمي و روحي شهروندان و کالبد شهر ها را از لحاظ ساختاری و دیداری تامين نماید.


امسال که با فرمایش رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، با تکیه بر سرمایه ایرانی که همان جوانان و متخصصان بی بدیل کشورمان هستند تولید و کار را با تمام تلاش های بیرونی در جهت متوقف نمودن آن به سمت اعتلای ایران اسلامی در افق 1404 پیش بردیم، سازمان نظام مهندسی در حقیقت بیان‌كننده انتظارات گسترده نظام قانون‌گذاری كشور به نمایندگی آحاد جامعه، از تك‌تك افراد و نهادهایی است كه به نحوی در این امر خطیر دخالت دارند ، این سازمان تلاش می نماید با مديريت تمامي منابع و ظرفيت‌هاي موجود در اين بخش و با تاكيد بر بافت و فرهنگ اسلامي- ايراني جامعه؛ در مقوله ساخت و ساز، تحولي شگرف در كشور را در آینده ای نزدیک رقم زند و با بومی سازی و استفاده از ظرفیت های موجود، علاوه بر اغنای کشور از این داشته ها، صدور خدمات فني و مهندسي و استفاده از ظرفيت هاي موجود، تاثيرگذار در سطح منطقه و همچنین جهان اسلام باشد.


 صدور خدمات فنی و مهندسی از جمله اقداماتی است که باید با همکاری تمامی سازمان ها و نهاد های مرتبط جدی تر پیگیری شود. این اقدام نه آنکه تنها در راستای ارز آوری به کشور به آن نگاه شود بلکه این به عنوان قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در توسعه و انتقال علم، فرهنگ و تمدن ایران زمین خواهد بود.


شناسنامه فنی ساختمان از جمله اقداماتی است که ضمن ارتقاء درجه کاری و شان مهندسان با سایر فعالان ساختمانی به هویت بخشی ساخت و ساز در کشور بدون شک کمک شایانی خواهد کرد. برای تحقق این قانون باید مصرانه و با اراده جدی پیگیر باشیم. اجرای طرح شناسنامه فنی ساختمان باعث خروج کارگران غیر ماهر، تعطیلی کارخانه های تولید کننده مصالح غیراستاندارد ونیز به کارگیری مجریان باصلاحیت می شود و این می تواند به ارتقاء ساخت و ساز در کشور کمک نماید.


این سازمان می کوشد ضمن بهره برداری و مدیریت توان مهندسان پر توان کشور، زمینه ساخت و ساز مبتنی بر علم و فناوری روز دنیا را در اولویت اقدامات خود قرار دهد و با ارتقاء جایگاه مهندسان پرتلاش زمینه آبادانی و پیشرفت کشور را نیز با تکیه بر این توان ایجاد نماید.


 با مرور زندگی خواجه نصرالدين طوسي پی مبریم وي در زماني می زیست كه دشواري‌هاي زيادي گريبانگير ايران بود از طرفي مواجه با حملات خانمانسوز مغول و از سوي ديگر مواجه با تسلط متعصبانی بود كه با ظهور دانشمنداني مانند او مخالف بودند. وی گذشته از مقامات علمي در زندگي خود خدمات بزرگي به تمدن ايراني كرد؛ توانست كتب، نسخ و آثار علمي را از خطر نابودي نجات دهد و برپايه برخي منابع بالغ بر چهارصد هزار جلد كتاب در مراغه جمع آوري كرد و كتابخانه‌اي عظيم در اين شهر تاسيس نمود، با الهام از این دانشمند بزرگ کشورمان تلاش می کنیم بتوانیم در راستای اعتلای ایران گام برداریم. 

دبیرخانه استانداردملی مصالح و لوازم ساختمانی ایران
بازدید : 2134 8 اسفند 1391 ساعت 08:22 ق.ظ
برچسب ها : تولیدکنندگان مصالح و لوازم ساختمانی استاندارد ایران ، دبیرخانه بانک اطلاعات جامع تولیدکنندگان مصالح و لوازم ساختمانی استاندارد ایران ، دبیرخانه استانداردملی مصالح و لوازم ساختمانی ایران