تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

همه ساختمان‌های تخریب‌ شده فاقد استانداردهای حداقلی بوده استهمه ساختمان‌های تخریب‌ شده فاقد استانداردهای حداقلی بوده است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران كشور به نقل از ایسنا؛ وی افزایش آمار جان‌باختگان زلزله بوشهر را رد کرد و گفت: فعلا آخرین آمار حاکی از فوت 37 نفر است، البته در مورد مرگ یک تن دیگر نیز هنوز خبر قطعی دریافت نکرده‌ایم.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور از برپایی مراسم دفن جان‌باختگان زلزله به همت استانداری بوشهر در روز آینده خبر داد و گفت: استانداری از لحظه نخست در جریان امدادرسانی به حادثه‌دیدگان حضور داشته است، ضمن اینکه از امکانات مدیریت بحران استان‌های همجوار همچون فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد نیز استفاده شده است.
مهندس قدمی در ادامه گفت‌وگوی خود با ایسنا به تشریح چگونگی فرآیند مدیریت بحران در زلزله اخیر پرداخت و گفت: ساعت 21 شب گذشته کار جست‌وجو و اکتشاف به اتمام رسید و با این وجود برای اطمینان کامل، یک بار دیگر آوارها را جست‌وجو کردیم.
وی با بیان اینکه در جریان این قبیل حوادث، برخی افراد سودجو در منطقه حضور می‌یابند، اظهار کرد: خوشبختانه مشکل امنیتی در مناطق زلزله‌زده وجود نداشت و امنیت کاملا برقرار است. ضمن اینکه نیروهای ناجا، بسیج و سپاه چند نفر از مظنونان را که به نظر می‌رسید برای سرقت در منطقه حضور یافته‌اند، دستگیر کردند.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه برآورد خسارت توسط دستگاه‌های مسوول آغاز شده است، اظهار کرد: مهم‌ترین خسارت در جریان زلزله ناشی از تخریب مسکن است و به همین خاطر بنیاد مسکن مسوول ارزیابی خسارت در این بخش شده است. همه ساختمان‌های تخریب‌ شده فاقد استانداردهای حداقلی بوده است.
قدمی، تخریب 1000 منزل مسکونی در مناطق زلزله‌زده را تایید کرد و افزود: 800 واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده است، اما وضعیت خانه‌های روستایی به گونه‌ایست که خانه‌هایی با تخریب 30 درصدی، کاملا تخریب شده تلقی می‌شود و باید بازسازی شود.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: 100 درصد منازل مسکونی تخریب شده فاقد استانداردهای حداقلی ساخت و ساز بودند و درواقع جزو بافت فرسوده محسوب می‌شدند.
قدمی افزود: قدرت زلزله 6 ریشتری به اندازه‌ای است که نمی‌تواند خانه‌هایی را که با حداقل اصول مهندسی ساخته‌ شده‌اند، تخریب کندکما اینکه در میان مناطق زلزله‌زده بوشهر ، روستایی وجود داشت که در سال 81 بر اثر زلزله تخریب و بازسازی شده بود و اکنون در زلزله روز گذشته تقریبا هیچ آسیبی ندیده است.
وی در خاتمه نحوه مدیریت بحران در جریان زلزله بوشهر را مطلوب و موفق توصیف کرد و گفت: تمامی دستگاه‌های مسوول اعم از استانداری، نیروی دریایی، بسیج، سپاه و ناجا در کنار نهادهای امدادی همچون هلال‌احمر با حضور به موقع خود در منطقه، زمینه مدیریت بحران موفق را رقم زدند.
بازدید : 1906 22 فروردين 1392 ساعت 05:45 ب.ظ