تولیدکنندگان مصالح ساختمانی استاندارد
    مصالح ساختمانی     تجهیزات و تاسیسات برقی ساختمان     تجهیزات و تاسیسات مکانیکی ساختمان
    الکترود جوشکاری     سیمان     الکترو پمپ     آب شویه- فلاشینگ     عایق حرارتی
    آجر     شیشه     ترانسفورماتور     آب گرم کن     کانال هوا
    بتن     عایق رطوبتی     چراغ     آسانسور     کنتور
    بلوک فوم و پانل ساندویچی     قیر     سرپیچ     بخاری     کولر
    تیرچه و بلوک دیواری و سقفی     کاشی و سرامیک     سیم و کابل     پکیج گاز سوز     گاورنر
    چسب     کاغذ دیواری     کلید و پریز     پیچ و مهره     لرزه گیر
    چوب     گچ     لوله و اتصالات محافظ هادی     چسب     لوله و اتصالات پلیمری
    چینی بهداشتی     مصالح فلزی     وسایل اعلام و اطفای حریق     دستگاه های کنترل و اندازه گیری     لوله و اتصالات سیمانی
    خاک رس     موازاییک     وسایل تابلو     دیگ     لوله و اتصالات فلزی
    درب و پنجره     میخ     وسایل شبکه     رادیاتور     مشعل
    رنگ     کفپوش     هواکش     سینک ظرفشویی استیل     وان و دوش حمام
    سفال بام         شیرآلات     وسایل آتش نشانی
    سنگدانه         شیلنگ     هود

شوراها ارتباط تنگاتنگی با نظام مهندسی داشته باشند


 
 رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: شوراها با مسائل فنی، مهندسی، معماری و شهرسازی بسیار ارتباط دارند و باید رابطه تنگاتنگی با نظام مهندسی داشته باشند.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، مهندس سید مهدی هاشمی در جلسه سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان گفت: نظام مهدسی استانها منعی برای معرفی لیست نامزدهای مورد حمایت خود در انتخابات شوراها ندارند و می توانند لیست معرفی کنند.

وی اظهار داشت: خوب است که بتوان از تجربیات شوراها و نظام مهندسی در کنار هم استفاده کرد و این حمایت و همکاری برای حضور متخصصین لازم است.
وی افزود: در این راستا نظام مهندسی نقش محوری دارد و چون نهادی عمومی در بخش تخصصی و حرفه‌ای است هیچ منعی برای معرفی لیست نامزدهای مورد حمایت خود را ندارد.
 
مهندس هاشمی با اشاره به میزبانی گلستان در همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان و شریانهای حیاتی گفت: هرچه جلوتر می‌رویم اهمیت موضوع مدیریت بحران و جایگاه آن برای مدیران روشن‌تر می‌شود. 
 
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان داشت: از آنجایی ‌که در صنعت ساختمان هم با جان و هم با مال مردم سروکار داریم و کشور ما هم بر روی کمربند زلزله قرار دارد باید حضورمان را به عنوان نظام مهندسی پر‌رنگ‌تر کنیم و باید نیروهای بخش مدیریت بحران را بیشتر تجهیز و در عین حال مهندسان را در حوزه مدیریت بحران بیشتر توجیه کنیم.
 
وی درباره نقش نظام مهندسی در مبحث مدیریت بحران افزود: مهندسان نقش محوری و اصلی در موضوع صنعت ساختمان بازی می‌کنند و باید همه آنها نسبت به حوادث و بلایا و مدیریت بحران توجیه باشند، چه در موضوع پیشگیری و چه مقابله و چه بازسازی.
 
مهندس هاشمی گفت: در موضوع بازسازی و نوسازی و ایمن سازی مهندسان می‌توانند نقش موثری داشته باشند، باید آموزشهای لازم را ببینند و همینطور در بحث مقاوم سازی که می‌توان با صرف هزینه‌ای کمتر ارزش افزوده بیشتری بدست آورد.
 
وی در پاسخ به اینکه، تکلیف نهمین عضو نظام مهندسی ساختمان گلستان چه زمانی مشخص می‌شود، گفت: ما جواب کارشناسی خودمان را اعلام کرده‌ایم و وزارت راه و شهرسازی باید تکلیف نفر نهم را مشخص کند و امیدواریم که این امر در آینده نزدیک اتفاق بیفتد.

بازدید : 1922 14 ارديبهشت 1392 ساعت 09:28 ب.ظ